google.com, pub-8610089646042278, DIRECT, f08c47fec0942fa0 UA-174559594-1
 
  • Admin

Oturum Açmadan Herhangi Bir Windows 7/8/10 Kullanıcı Parolasını Hackleyin

Merhaba! Windows istismarlarının daha gelişmiş bilgisayar korsanlarından daha az yaygın olduğunu biliyorum, ancak oldukça havalı bulduğum bir şey buldum ve neden hepinizle paylaşmayacağımı anladım. Pekala, benim hakkımda bu kadar yeter, başlayalım.Uyarı: Bu işlem, şifrenizi sıfırlar, bu mu DEĞİL bu şifrenizi değişmiyor şekilde güncellemenin olmaz, böyle unaccessible pencereler şifre bazlı şifreleme gibi şeyleri yaparak eski şifre olduğunu anlatamam.


Bu istismar, 'ekran klavyesinde' seçilerek tamamen ayrıcalıklı bir komut istemini başlatmak için pencereleri 'kandırarak' oturum açma sayfasındaki erişim kolaylığı aracından yararlanır, bu, ekran klavyesi exe'yi rastgele bir şeye yeniden adlandırarak yapılır ve cmd.exe'yi ekranlarda önceki adı olarak yeniden adlandırmak. Her şey daha sonra olacak.


Windows Klasörlerine Tam Erişim Sağlayan Herhangi Bir İşletim Sistemini Başlatın


Bu durumda Kali'yi kullanacağım. Birçok farklı linux dağıtımını veya hatta bir Windows diski / usb'yi kullanabilmenize rağmen, terminal / komut istemine erişebildiğiniz sürece, iyi.


Sys32'ye gidin


Temel gezinmeyi bildiğiniz ve Windows bölümüne gidebileceğinizi söyleyeceğim.


Benim durumumda, şu anda masaüstümden ziyade dizüstü bilgisayarımda yazıyorum, bu nedenle Windows'um BOOTCAMP olarak biliniyor, çünkü Windows ikili önyüklemeli bir macbook'ta olduğum için.Bu konuma ulaştığınızda, Windows'a, ardından System32'ye cd yapın.


Osk.exe'yi osk.exe.old olarak yeniden adlandırın


oks.exe, erişim kolaylığı 'Ekran klavyesi' dosyasının adıdır. Sisteminizi yeniden adlandır komutunuz ne olursa olsun bunu yeniden adlandırın, Kali'de komut şu şekilde olacaktır: mv osk.exe osk.exe.old.


Cmd.exe'yi osk.exe olarak yeniden adlandırın


Şimdi bunun nasıl çalıştığını gördüğünüzden eminim, ama yine de açıklayamam. Temel olarak, erişim terminalinin kolaylığında 'ekran klavyesi'ne bastığınızda, Windows normalde ekran klavyesi uygulaması olan osk.exe'yi başlattı. Ancak bunun yerine cmd'yi başlatacak şekilde değiştirdik. Sihirli gibi.Komut: <sistem yeniden adlandırma komutu> cmd.exe osk.exe Kali: mv cmd.exe osk.exe


Windows'u Başlatın ve Erişim Kolaylığı Menüsünde 'Ekran Klavyesi'ni seçinBu resmi internette buldum, ama normalde gördüğünüz şey böyle olmalı. Yukarıdaki tüm adımları tamamladıktan sonra, bunun yerine bir komut istemi görmelisiniz.Boktan resim için üzgünüm, giriş menüsünde ekran görüntüsünün nasıl alınacağını bulamadım.


Parolayı Sıfırlama

Şimdi şifreyi değiştirmek için sihirli komutu yazabilirsiniz.


Komut: net kullanıcı <tırnak içinde KULLANICI ADI> <PAROLA>

Örnek: net kullanıcı "Yönetici" temppass


Net user'da şifre türünü bilmiyorsanız ve orada bulun.


Bitti! Şimdi Giriş Yapabilirsiniz!


Viola, artık yazdığınız şifre ile giriş yapabilirsiniz. Sıfırlamak istiyorsanız, sadece Kali'ye geri dönün ve yaptığınız şeyi yeniden yapın! Osk.exe'yi cmd.exe olarak yeniden adlandırın ve osk.exe.old'u osk.exe olarak yeniden adlandırınBu istismara bir süre önce rastladım ve hala işe yaradığını öğrendim, bu yüzden bunun ne kadar yaygın olduğunu veya bunun gibi bir şey bilmiyorum. Umarım çok popüler değildir ve çok fazla olan bu makale yeni bir şeydir! iyi eğlenceler!


0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör