google.com, pub-8610089646042278, DIRECT, f08c47fec0942fa0 UA-174559594-1
 
  • Admin

Massive Gawker Hack, Web'in En Aptal Şifrelerini Ortaya Çıkarıyor

Geçtiğimiz Pazar, Gnosis adlı bir grup, web'in en popüler blog ağlarından biri olan (Lifehacker, Gizmodo, Jezebel, io9, Jalopnik, Kotaku, Deadspin ve Fleshbot) Gawker medyasına büyük bir hacker saldırısı başlattı. 1,3 milyon kayıtlı kullanıcının şifresi ele geçirildi ve bunların 188.279'unun şifresi çözülerek halka açıklandı. En büyük paket servisi olan restoran? Birçok Gawker sakini düpedüz aptal şifreler kullanıyor. (Sanırım kendi Lifehacker'ın böyle bir şeyden kaçınma hikayesini görmediler .)The Wall Street Journal sızan verileri analiz ve 50 en popüler Gawker Medya şifreleri bu listeyi yayınladı:123456? parola? abc123? 111111? Şaşırtıcı derecede zayıf. Siz de bundan suçluysanız, değişiklik yapma zamanı. Twitter, LinkedIn ve Yahoo gibi diğer web siteleri, yaygın parola sıfırlamaları talep ediyor. Gönderen PC Mag , burada çok güçlü bir parola ile geliyor dört oldukça bariz noktalar şunlardır:


1. Tahvillerinizi çeşitlendirin : Farklı hesaplarınız var, öyleyse neden farklı şifreler olmasın? Karıştırın. Hesaplarınızdan biri saldırıya uğrarsa, geri kalanının güvende kalmasını sağlayın.


2-Ağzını sıkı tut. : Kendine şifrelerinizi tutun.


3. Parolanızın gücünü artırın : Harflerin yerine sayılar koyun . Kapakları kullanın. Veya Da Vinci'ye gidin ve kelimeleri tersten heceleyin.4. Gardırobunuzu düzenli olarak güncelleyin : Her mevsim için bir moda vardır. Bir şifre de olmalı. Her yeni çorap aldığınızda şifrelerinizi değiştirin. 

Daha ayrıntılı bilgi için PC Mag'in Parola Koruması hakkındaki tam makalesine bakın .2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör