google.com, pub-8610089646042278, DIRECT, f08c47fec0942fa0 UA-174559594-1
 
  • Admin

Facebook Nasıl Hacklenir (Facebook Password Extractor)

Tekrar hoş geldiniz acemi bilgisayar korsanlarım!


Biz gördüğümüz gibi benim ilk öğretici üzerinde Facebook hack , basit bir görev değildir. Ancak, doğru beceriler ve araçların yanı sıra kalıcılık ve yaratıcılıkla hiçbir şey yeteneklerimizin ötesinde değildir.Korsanlığın temel kurallarından biri şudur: "Bilgisayara fiziksel erişim sağlayabilirsem ... OYUN BİTTİ!" Bu, makinenin kendisine birkaç dakika bile olsa, o bilgisayardan istediğim her şeyi (Facebook şifreleri dahil) hackleyebileceğim anlamına geliyor.


Hepinizin teknik olarak anlayışlı olmadığınızın farkındayım, bu biraz sıkı çalışamayacağınız anlamına gelmez . Yani bu Facebook hack, teknik bilgi sahibi veya iş ahlakı olmayanlar için. İhtiyacınız olan tek şey, hedefin bilgisayarına bir veya iki anlık fiziksel erişim ve Facebook şifrelerine kolayca sahip olabilirsiniz.


Beni Hatırla?


Bu hack, çoğumuzun geri döndüğümüzde web sitelerinin bizi hatırlamasını istemesine dayanır. Siteye her erişmek istediğimizde kullanıcı adımızı ve şifremizi girmek istemiyoruz, bu yüzden tarayıcıya "Beni hatırla" diyoruz. Bu şekilde, parolamızı yeniden doğrulamamıza ve sağlamamıza gerek kalmaz, sistemimiz parolayı hatırlar ve web sitesine sağlar.Tabii ki, bu şifreler bilgisayarımızda bir yerde saklanmalıdır. Anahtar, bu şifrelerin nerede saklandığını ve bulduğumuzda karma şifreleri nasıl kıracağımızı bilmektir. Örneğin Mozilla, kullanıcıların şifrelerini şurada saklar:


c: / Kullanıcılar / Kullanıcı Adı / AppData / Yerel / Mozilla / Firefox / Profiller / **. varsayılan / önbellek2 / girişler


Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, bu dizin ve şifre karmalarını Firefox 36 çalıştıran bir Windows 7 bilgisayarından görüntüledim. Bunlar, Firefox'un sakladığı çeşitli web sitelerinden kaydedilmiş şifrelerin tümü.


Bu şifrelerin konumunun her tarayıcı için farklı yerlerde ve bazen aynı tarayıcıya sahip farklı işletim sistemlerinde farklı yerlerde olduğunu unutmayın. Yakın gelecekte Digital Forensics serimde bu konu hakkında daha fazlasını arayın .


Elcomsoft'un Facebook Şifre Çıkarma Aracı

Neyse ki bizim için Rusya'da Elcomsoft adında bir şirket var.Bu şirket birinci sınıf kriptograflar kullanıyor ve çeşitli şifre şifreleme düzenlerini kırmak için yazılım geliştirip satıyorlar. (Bir yan not olarak, Elcomsoft'tan bir kriptograf ABD'ye bir konferans için geldiğinde DCMA kapsamında tutuklanan ve yargılanan ilk kişiydi. Sonunda beraat etti.)


Yazılımları dijital adli araçlar olarak listelenmiştir, ancak bilgisayar korsanlığı amacıyla da aynı şekilde kolayca kullanılabilirler. Araçlarından biri, Ağustos 2014'te Jennifer Lawrence ve diğer Hollywood yıldızlarının çıplak fotoğraflarını ortaya çıkaran iCloud hackinde kullanıldı .


Elcomsoft, kullanıcının Facebook şifresini kullanıcının sistemindeki konumundan çıkaran (kullanıcı "Beni hatırla" özelliğini kullanmış olmalıdır) ve ardından onu kıran Facebook Password Extractor (kısaca FPE) adlı bir Windows aracı geliştirdi.

Tabii ki, çoğu durumda bunu yapmak için sisteme fiziksel erişime ihtiyacımız var. Alternatif olarak, sistemlerini hackleyebilirsek, bu aracı hedef sisteme yükleyebilir ve sonra kullanabiliriz veya kullanıcının tarayıcı şifre dosyasını indirip bu aracı sistemimizde yerel olarak kullanabiliriz.


Bu ücretsiz aracı Elcomsoft'un aşağıdaki web tarayıcılarını resmi olarak destekleyen web sitesinden indirebilirsiniz (daha yeni sürümlerde çalışabilir olsa da).

  • Microsoft Internet Explorer (IE9'a kadar)

  • Mozilla Firefox (Firefox 4'e kadar)

  • Apple Safari (Safari 5'e kadar)

  • Opera (Opera 11'e kadar)

  • Google Chrome (Chrome 11'e kadar)

Bu aracı kullanma süreci neredeyse aptalca bir işlemdir. (Neredeyse Facebook hacklemesi için bir gereklilik, kabul etmiyor musunuz?) Sadece Facebook şifresini çıkarmak istediğiniz sisteme yükleyin ve her şeyi yapar.Bu aracı kullanmanın dezavantajlarından biri, Elcomsoft'un 2011'de piyasaya sürmesi ve o zamandan beri güncellenmemiş olmasıdır. Belki de bunu yakın gelecekte Null Byte topluluğu için bir Python projesi yapmalıyız?


Yakın gelecekte burada , Facebook hackleme ve profesyonel bir hacker'ın becerilerini ve sanatlarını geliştirme hakkında daha fazlasını arayın , acemi hackerlar!

7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör