google.com, pub-8610089646042278, DIRECT, f08c47fec0942fa0 UA-174559594-1
 

Epic, Apple'ın son başvurusunda 'Epic'in emeğinin meyvelerini almaya hakkı olmadığını' söyledi

Epic Games, iki şirket arasında devam eden savaşın son salvosu olan iPhone üreticisinin "Epic'in emeğinin meyvelerini almaya hakkı olmadığını" söyleyerek, yeni bir mahkeme başvurusunda Apple'a bir kez daha tepki gösterdi.
Hızlı bir özet: Epic , Ağustos ayında, son derece popüler Fortnite oyununda Apple'ın yüzde 30 ücretini atlatmak için yeni bir doğrudan ödeme sistemi tanıttı . Elma tekme Fortnite kapalı kurallarını bozduğu için App Store ve Epik size dava ile karşılık verdi Elma antitröst yasasını ihlal edildiği yönündeki Apple karşı. Epic ayrıca, Apple'ın şirketin Unreal Engine platformunu desteklemek için kullanılan geliştirici hesabını feshetmekle tehdit ettiğini ve bu durumun Epic'in iOS veya Mac için gelecekteki oyunları geliştirmesini engelleyeceğini açıkladı.


Bu ayın başlarında, ABD Bölge Yargıcı Yvonne Gonzalez Rogers , Apple'ın Unreal Engine'e misilleme yapmasını engelleyen bir emir çıkardı, ancak Apple'ın App Store'unda Fortnite'ı geri yükleyecek bir emir vermeyi reddetti .Bu arada Apple , iOS App Store ile yaptığı sözleşmeyi ihlal ettiği iddiasıyla Epic'e tazminat talep edeceğini söyledi . Dosyalama dahil müşterileriyle Apple'ın ilişkiyle sebepsiz zenginleşme ve haksız müdahale için getirilen karşı.


Apple, eylemlerinin meşru ticari nedenleri olduğunu savunuyor. Şikayet, "[Apple'ın] davranışı her zaman makul idi ve ... eylemleri meşru ticari çıkarları geliştirmek için iyi niyetle gerçekleştirildi ve rekabeti teşvik etme, teşvik etme ve artırma etkisine sahipti," yazıyordu. "Epic'in sözleşmeden doğan taahhütlerini ve diğer suistimallerini açıkça göz ardı etmesi Apple'a ciddi zarar verdi."


Ancak Cuma günkü dosyada Epic, eylemlerinin "Apple'ın Muhalefetinin tasvir ettiği haksız - hatta suç olduğu iddia edilen - davranıştan çok uzak olduğunu söyledi. Basitçe söylemek gerekirse, Epic, Apple'a ait hiçbir şeyi "çalmadı". " Şirket, kendi yaratıcı çabalarının satışından elde ettiği gelirleri "çalamadı" ve "Apple'ın Fortnite kullanıcılarından ayrı ve Fortnite'a olan ilgileri dışında elde etmeye çalıştığı olası ekonomik avantajlara müdahale etmedi".


Epic, dosyasında "Apple'ın yinelenen hırsızlık iddiaları, Epic'in oyuncuları tarafından Epic'in sanatçılarının, tasarımcılarının ve mühendislerinin çalışmalarından zevk almak için yaptığı ödemelerin Apple'a ait olan bir şeyi almak olduğu şeklindeki olağanüstü iddiaya dayanmaktadır" dedi. .Rogers, davanın bir jüriye gitmesi ve 2021 yazı için bir deneme çerçevesi önermesi gerektiğini söyledi. "Gerçek insanların ne düşündüğünü anlamak yeterince önemli" dedi. "Bu güvenlik sorunları insanları ilgilendiriyor mu, değil mi?"


Apple, Cumartesi günü yapılan yorum talebine hemen yanıt vermedi.

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör