google.com, pub-8610089646042278, DIRECT, f08c47fec0942fa0 UA-174559594-1
 
 • Admin

Android ve iOS İçin En İyi 10 Güvenli ve Şifreli Mesajlaşma Uygulaması


Milyonlarca insan her gün mesaj alışverişinde bulunuyor. Ama kaç kişi bir mesajı gönderdikten sonra ona ne olduğunu bilir? Mesajları üçüncü bir şahıs tarafından ele geçirilebilir mi?


Biz internet gözetleme bir çağda yaşıyoruz ve veri kaydı. Ajanslar ve devlet kurumları genellikle özel iletişime erişim ister; biz örneklerini oldu  CIA girişimleri hack  için FBI tarafından ve girişimlerini  yetkisiz erişim elde .
Bu tür sorunları çözmek için güvenli mesajlaşma uygulamalarında bir artış olmuştur. Bu uygulamalar, uçtan uca şifreleme adı verilen bir özellik ile gizliliğinizi sağlam tutmaya odaklanır.


Servis sağlayıcınız onu sunucularında açamıyorsa, yani yalnızca iletişim kurduğunuz kişiler mesaja erişebiliyorsa, mesaj uçtan uca şifrelenir. Ve ne hükümet ne de geliştiriciler buna erişemez.


İletişiminiz için gizlilik kritik önem taşıyorsa, Android ve iOS platformları için en iyi şifrelenmiş mesajlaşma uygulamalarından bazılarının bu listesine göz atın. Bu uygulamaları indirmek güvenlidir ve verileriniz için en üst düzeyde güvenliği sağlar.


Not : Bu liste tercih sırasına göre değildir; en iyi Android şifreli mesajlaşma uygulamalarının bir derlemesidir. İhtiyaçlarınıza göre birini seçmeniz tavsiye edilir.


En İyi 10 Şifreli Mesajlaşma Uygulaması

 • Signal Özel Messenger

 • Telgraf

 • iMessage

 • Threema

 • Wickr Me

 • Sessizlik

 • Viber Messenger

 • Naber

 • Toz

 • Durum

1. Signal Private Messenger


Edward Snowden tarafından onaylanan birkaç uygulamadan biri olan Signal Private Messenger, Android ve iOS kullanıcıları için en güvenli mesajlaşma uygulamaları arasında yer aldı. Diğer Signal kullanıcıları ile paylaşılan tüm mesajların güvenliğini sağlamak için gelişmiş uçtan uca şifreleme kullanır.


Signal Private Messenger tamamen ücretsizdir ve kullanımı oldukça kolaydır. Bu özel mesajlaşma uygulamasının en iyi yanı, açık kaynak kodlu olmasıdır. Bu nedenle, uzmanlar uygulamanın kodunu güvenliğindeki herhangi bir kusur için özgürce inceleyebilir.


Şifreli sesli aramalar, grup sohbetleri, medya aktarımı, arşiv işlevselliği gibi başka özellikler de vardır ve bunların tümü herhangi bir PIN kodu veya diğer oturum açma kimlik bilgileri gerektirmez. Mesajlar ayrıca belirli bir süre sonra kendi kendini imha edecek şekilde ayarlanabilir.

Uygulamayı, yeni Chrome tarayıcı eklentisiyle bilgisayarınızda da kullanabilirsiniz. Uygulamanın kullanımı mükemmel ve denemeye değer.Android ve iOS için indirin .

Fiyat: Bedava


2. TelgrafTelegram, dünyanın dört bir yanındaki insanları benzersiz bir veri merkezleri ağı aracılığıyla birbirine bağlar. En iyi güvenliği sağladığı bilinmektedir ve asla verilerinize üçüncü taraflara erişim sağlamaz. Bir kullanıcı "gizli sohbetler" işlevini etkinleştirdiğinde, mesajlar ilgili tüm cihazlarda otomatik olarak kendini imha edebilir. Ayrıca, tercih ederseniz, hesabınızı belirli bir süre sonra kendi kendini imha etme seçeneği de ayarlayabilirsiniz.


Telegram ile, mesajlarınızı aynı anda çeşitli cihazlar arasında kolayca senkronize edebilirsiniz. Uygulama, medya dosyaları, videolar, her türden belge (.DOC, .MP3, .ZIP, vb.) Gönderme veya belirli görevler için botlar kurma gibi tüm temel özellikleri taşır.


Uygulamayı kullanımı oldukça kullanışlı kılan çok minimalist bir arayüze sahiptir. Dahası, bu şifreli metin uygulaması tamamen ücretsizdir. Herhangi bir reklam göstermez ve herhangi bir abonelik ücreti içermez.

Android ve iOS için edinin .


Fiyat: Bedava

Android ve iOS için indirin .

Fiyat: Bedava3 iMessage


iMessage'ın kendisi en güvenli mesajlaşma uygulamalarından biri olduğu için iPhone kullanıcılarının hiçbir yere bakmasına gerek yoktur. Uçtan uca şifreleme ile donatılmış olarak gelir ve metinlerinizi çevrimiçi olarak korumak için başka önlemler alır.


Yalnızca iPhone'da değil, iMessage iPad'lerde ve macOS cihazlarda da kullanılabilir. Bu, Apple ekosistemiyle iyi bağlantılı olduğu anlamına gelir. Güvenliğin yanı sıra iMessage, AR destekli Animoji ve Memoji çıkartmaları, kolay bir kullanıcı arayüzü ve çok daha fazlası dahil olmak üzere tonlarca özellik ile birlikte gelir.


Kullanışlı özelliklerden biri, uygulamadan hiç çıkmadan mesajlara YouTube videoları, Spotify bağlantıları, fotoğraflar, videolar vb. Ekleyebilmenizdir. iMessage, iOS kullanıcıları arasında oldukça popülerdir. Tek dezavantajı, uygulamanın Android için mevcut olmamasıdır (bariz nedenlerden dolayı).Fiyat: Bedava


4. Threema


Bir milyondan fazla indirme ile Threema, Android, iOS ve Windows telefonlar için en güvenilir açık kaynaklı güvenli mesajlaşma uygulamalarından biridir. Uygulama ücreti 2,99 ABD doları olan ücretli bir uygulamadır. Verilerinizi devletin, şirketin ve bilgisayar korsanlarının elinden uzak tutmak için gerekli tüm özellikleri bir araya getirir.


Uygulama kayıt olurken e-posta kimliği veya telefon numarası istemez. Bunun yerine size benzersiz bir Threema Kimliği sağlar. Metin mesajlarına ek olarak Threema, sesli aramalar, grup sohbetleri, dosyalar ve hatta durum mesajları için uçtan uca şifrelemeye izin verir. Uygulamadan gönderilen mesajlar, teslim edildikten hemen sonra sunuculardan silinir.


Threema, iletişiminizi korumak için güvenilir açık kaynaklı Ağ ve Şifreleme kitaplığını (NaCl) kullanır. Threema Web ile uygulamayı masaüstünüzden de kullanabilirsiniz.


İOS ve Android için indirin .

Fiyat: 2,99 $


5. Wickr Me - Özel Messenger


Wickr Me, Android ve iOS için bir başka etkileyici şifreli mesajlaşma uygulamasıdır. Gelişmiş uçtan uca şifreleme kullanarak her mesajı şifreler. Diğer Wickr kullanıcılarına özel, kendi kendini yok eden mesajlar, fotoğraflar, videolar ve sesli mesajlar gönderebilirsiniz.


Uygulama, tüm sohbetlerinizi, paylaşılan medya içeriklerinizi cihazınızdan geri dönüşü olmayan bir şekilde silen bir "Shredder" özelliğini tanıttı. Hatta mesajlarınız için "Sona Erme Zamanlayıcısı" ayarlayabilirsiniz. Bu özel mesajlaşma uygulaması kayıt olurken telefon numarası veya e-posta adresi gerektirmez ve iletişiminizle ilişkili herhangi bir meta veri saklamaz.Tüm bu güvenilir özelliklere ek olarak, bu güvenli mesajlaşma uygulaması tamamen ücretsizdir ve herhangi bir reklam göstermez.


Android ve iOS platformlarında edinin .


Fiyat: Bedava


6. Sessizlik


Eskiden SMS Secure olarak bilinen Silence, akıllı telefonunuz için olağanüstü bir özel mesajlaşma uygulamasıdır. Diğer Silence kullanıcılarına uçtan uca şifreleme sağlamak için Axolotl şifreleme korumasını kullanır. Karşı tarafın uygulaması yüklü değilse, onunla normal bir SMS uygulaması gibi iletişim kurabilirsiniz.


Sessizlik, sıradan bir SMS uygulaması gibi çalışır, bu nedenle telefonunuzda sunucu veya internet bağlantısı gerektirmez. Herhangi bir oturum açma bilgisi ile kayıt olmanıza veya kayıt olmanıza gerek yoktur. Dahası, uygulama ücretsiz ve açık kaynaklıdır.


Buradan indirin .


Fiyat: Bedava


7. Viber Messenger


Viber, başlangıçta iPhone'da bulunan platformlar arası şifreli bir mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulama Skype'a benzer. Viber ilk olarak 2012 yılında Android platformunda göründü, ardından BlackBerry ve Windows telefonu izledi. Viber, en son şifreleme teknolojisinde, Mac, PC, iOS ve Android gibi mevcut tüm platformlarda uçtan uca şifreleme hizmetini tanıttı. 


Viber ile ilgili benzersiz olan şey, bir konuşmanın ne kadar korumalı olduğunu göstermek için renk kodlu bir sistem kullanmasıdır. Gri renk şifreli iletişimi ifade eder. Yeşil, güvenilir bir kişiyle şifrelenmiş iletişimi, kırmızı ise kimlik doğrulama anahtarıyla ilgili bir sorun olduğunu gösterir. Ayrıca, ekranınızdan belirli sohbetleri gizlemeyi ve bunlara daha sonra erişmeyi de seçebilirsiniz.


Oldukça güvenli bir mesajlaşma uygulaması olmanın yanı sıra, size oyun oynama, genel hesapları takip etme, kişilerinizi, medya dosyalarını paylaşma, konumu açma ve çok daha fazlasını yapma olanağı sağlar. Dünya çapında 800 milyondan fazla kullanıcısı vardır ve indirmek ücretsizdir.Android ve iOS için edinin .


Fiyat: Bedava


8. WhatsApp


WhatsApp, 1 milyardan fazla kullanıcının güvendiği Android ve iOS için en popüler ve güvenli mesajlaşma uygulamalarından biridir. 2014 yılında uygulama, Signal ile aynı uçtan uca şifreli sohbet protokolünü entegre etmek için Open Whisper Systems ile ortaklık kurdu. Sağlam şifreleme teknolojisi, yalnızca gönderenin ve alıcının mesajları okuyabilmesini sağlar ve WhatsApp dahil başka hiç kimse.


Ayrıca, uygulama sesli mesajlar, fotoğraflar, videolar, GIF'ler, video görüşmeleri, grup sohbetleri, konum paylaşma ve çok daha fazlasını gönderme yeteneği gibi her türlü harika özellikle birlikte gelir. Uygulama ayrıca, WhatsApp kişileriniz tarafından görüntülenebilen Snapchat benzeri kaybolan hikayeler özelliğine de sahiptir.


Basit ve kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. "WhatsApp Web" ve WhatsApp masaüstü uygulamasıyla, bilgisayarınızdan da mesaj gönderip alabilirsiniz. Uygulamayı indirmek ücretsizdir ve reklamsızdır.


Android ve iOS için indirin .


Fiyat: Bedava


9. Toz


Bu uygulama tam güvenlik göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur. Uygulama daha önce Cyber-Dust olarak biliniyordu. Toz görüşmeleri büyük ölçüde şifrelenir ve diğer kullanıcılara uçtan uca şifreleme sunar. Dust, mesajları kalıcı bir depoda saklamaz ve görüşmelerinizi alıcı okur okuduktan hemen sonra silinecek şekilde ayarlayabilirsiniz.


Bu güvenli sohbet uygulaması, mesajlarınızın ekran görüntülerini alma olasılığını devre dışı bıraktı. Biri ekran görüntüsü alırsa sizi otomatik olarak algılar ve bilgilendirir, bu da onu en güvenli mesajlaşma uygulamalarından biri yapar.

Dahası, Dust aynı zamanda bir sosyal medya platformudur ve insanları takip etmenize, metin mesajları, çıkartmalar, bağlantılar, videolar ve daha fazlasını gönderip almanıza olanak tanır. İndirmek ücretsizdir.

İOS ve Android için indirin .Fiyat: Bedava


10. DurumDurum, en güvenli mesajlaşma uygulamaları pazarında yeni bir oyuncudur. Açık kaynaklı uygulama yalnızca özel bir mesajlaşma aracı değil, aynı zamanda merkezi olmayan bir kripto cüzdanına ve Ethereum tabanlı uygulamalara erişebileceğiniz bir Web3 tarayıcısına da sahiptir.


Uygulama, uçtan uca şifrelemenin yanı sıra, mesajları daha özel ve güvenli hale getirmek için uçtan uca (p2p) mesajlaşma protokolü kullanır. Oturum açmak için bir telefon numarasına ihtiyacınız yoktur, bunun yerine Durum, cihazınızda depolanan genel ve özel şifreleme anahtarlarını kullanır. Ayrıca, tamamen size özel bir "sohbet anahtarı ve adı" oluşturmanız gerekir. Uygulama ayrıca genel sohbetlere katılmanıza da olanak tanır.


Bununla birlikte, en iyi bölüm, Status'un yerel kripto para birimi belirteci olan SNT'yi gönderebilmenizdir. SNT, platformda olduğunuz için ödüller aldığınız Brave tarayıcının BAT (Basic Attention Token) 'e benzer. Uygulamayla ilgili tek sorun, uygulamanın hala taze olması, bu nedenle uygulamayı pek fazla kişi kullanmıyor.


İOS ve Android için indirin .


Fiyat: Bedava


Yukarıda belirtilen güvenli mesajlaşma uygulamalarının yanı sıra, birkaç tane daha var. Wire, tüm iletişimleriniz için uçtan uca şifreleme sağlayan dikkate değer bir uygulamadır. Facebook Messenger şifreleme sağlar, ancak geçmişte araştırmacıların eleştirileriyle karşılaşmıştır.


3 görüntüleme0 yorum