google.com, pub-8610089646042278, DIRECT, f08c47fec0942fa0 UA-174559594-1
 
  • Admin

Android Cihazınızı Bağladığınız Wi-Fi Ağlarının Şifrelerine Bakın

Android cihazınızın sahibi olduğunuz süre boyunca, muhtemelen düzinelerce Wi-Fi ağına bağlandınız. Okul, ev, iş, spor salonu, arkadaşlarınızın ve ailenizin evleri, kafeler - bu Wi-Fi şifrelerinden birini her yazışınızda, Android cihazınız gelecekte koruma ve kolay erişim için onu kaydeder.Sorun, bağlandığınız ağlardan birinin şifresini gerçekten görmek istediğinizde ortaya çıkar . Belki ikinci bir cihazı kaydedilmiş bir Wi-Fi erişim noktasına bağlamak istiyorsunuz veya belki aynı etkin noktaya giriş yapmak isteyen bir arkadaşınız var. Ancak cihazınızın sakladığı gerçek şifrelere erişmenin bir yolu olmadan şansınız kalmaz.


Neyse ki, bunun etrafından dolaşmanın yolları var. Üzerinde iseniz Android 10 veya daha yüksek, doğru telefonunuzun ayarlarından Kablosuz şifrelerinizi görebilirsiniz. Bununla birlikte, Android 9.0 Pie veya daha düşük bir sürüm kullanıyorsanız, köklü olmanız gerekeceğini unutmayın.
YÖNETEM 1

Android 10 ve Üzeri


Bu ilk yöntem kök veya hatta fazladan bir uygulama gerektirmez. Ancak, telefonunuzun Android 10 veya daha üstünü çalıştırmasını gerektirir. Telefonunuz bu sürüme güncellendiyse, kaydedilmiş Wi-Fi şifrelerini görmenin hızlı ve kolay bir yolunu aşağıda özetleyeceğim. Değilse, Yöntem 2'ye geçebilirsinizŞu anda, Android 10'un yalnızca bir çeşidi vardır ve bu, doğrudan Google'ın sunduğu "Stok Android" sürümüdür. Ancak yakın gelecekte Samsung gibi üreticiler, One UI gibi bir OEM kaplama uygulayarak Android 10'a kendi dönüşlerini koyacaklar, bu da ayarlar menülerinin telefonunuzda biraz farklı olabileceği anlamına geliyor.


Wi-Fi Ayarlarını Bulun


Şu anda, Android 10'un yalnızca bir çeşidi vardır ve bu, doğrudan Google'ın sunduğu "Stok Android" sürümüdür. Ancak yakın gelecekte Samsung gibi üreticiler, One UI gibi bir OEM kaplama uygulayarak Android 10'a kendi dönüşlerini koyacaklar, bu da ayarlar menülerinin telefonunuzda biraz farklı olabileceği anlamına geliyor.


Bu nedenle, önce telefonunuzun Ayarlar menüsünde "Wi-Fi" alt menüsünü arayın. Stok Android'de bu, Ayarlar -> Ağ ve internet'te bulunur. Wi-Fi ayarları menüsünü bulduğunuzda, devam edin ve seçin.


Wi-Fi Şifrelerini Görüntüle


Wi-Fi ayarları sayfasından bir tane, mevcut ağlar listesini kaydırın ve "Kayıtlı ağlar" seçeneğini seçin. Oradan, telefonunuzun hatırladığı tüm Wi-Fi ağlarının bir listesini göreceksiniz. Birini seç.


Şimdi, ekranın üst kısmındaki "Paylaş" seçeneğini seçin. Parmak izinizi veya yüzünüzü taramanız ya da PIN'inizi veya şifrenizi girmeniz istenecektir. Bunu yaptıktan sonra, ağın SSID'sini ve şifresini temsil eden bir QR kodu göreceksiniz. İsterseniz bunu bir QR tarayıcı kullanarak başka bir cihazla tarayabilirsiniz , ancak parola QR kodunun altında düz metin olarak da listelenir, böylece oradan kopyalayabilirsiniz.


YÖNTEM 2

Android 9 ve Daha Düşük (Kök Gerekli)

Telefonunuz Android 9.0 Pie veya önceki bir sürümü çalıştırıyorsa, kaydedilmiş Wi-Fi şifrelerini görüntülemenin tek yolu bir kök uygulamasıdır. Bu, TWRP'yi kurduysanız ve bunu kök için Magisk'i kurmak için kullandıysanız en iyi şekilde çalışacaktır .


WiFi Password Viewer'ı yükleyin


Wi-Fi şifrelerinizi Play Store'da gösterebileceğini iddia eden birkaç uygulama var, ancak tüm cihazlarımızda çalıştığını bulduğumuz tek uygulama SimoneDev'in WiFi Password Viewer'ıydı.


Kaydedilmiş Wi-Fi Şifrelerini Görüntüle


WiFi Password Viewer'ı ilk başlattığınızda, uygulama Süper kullanıcı erişimi isteyecektir. Açılır pencerede "Ver" e dokunun, ardından şimdiye kadar bağlanmış olduğunuz tüm Wi-Fi ağlarını içeren ve her girişin altında bir şifre gösterdiği bir listeye yönlendirileceksiniz.


Android cihazınızın sahibi olma sürecinde birçok farklı Wi-Fi ağına bağlandıysanız, listeniz oldukça uzun olabilir. Bu durumda, sağ üst köşedeki arama düğmesini kullanarak belirli bir Wi-Fi ağını arayabilirsiniz.


Kaydedilen Wi-Fi Şifrelerini Paylaşın


Bu şifrelerden birini başka bir cihazla paylaşmanız gerekirse, birkaç seçeneğiniz vardır. Listedeki herhangi bir girişe dokunarak başlayın, ardından küçük bir menü açılır. Buradan, söz konusu ağın şifresini panonuza kopyalamak için "Şifreyi kopyala" seçeneğine dokunabilirsiniz; bu, favori mesajlaşma uygulamanıza yapıştırıp diğer cihaza göndermeyi kolaylaştırır. Veya bir adımı atlayıp "Paylaş" a dokunabilir, ardından şifreyi göndermek için görünen menüden favori mesajlaşma uygulamanızı seçebilirsiniz.Son olarak, uygulamanın ağ bilgilerini içeren bir QR kodu oluşturmasını sağlamak için "QR" ye de dokunabilirsiniz. Diğer cihaz bir Pixel veya iPhone ise, kamera uygulamasını açıp QR koduna yönlendirebilir, ardından Wi-Fi ağına otomatik olarak bağlamak için açılır pencere istemine dokunabilirsiniz.1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör